РусскийРусский

Witamy Oprawa szyta

PostHeaderIcon Oprawa szyta


Oprawa szyta

W naszej ofercie proponujemy Państwu dwa podstawowe typy szycia:

Szycie drutem to najbardziej rozpowszechniona i najtańsza technika oprawy, stosowana przede wszystkim przy produkcji broszur i innych prostych materiałów drukowanych. Oprócz niskiego kosztu zaletą tej metody jest to, że jest ona szybka, łatwa do realizacji i nadaje się do wszystkich gatunków papieru. Jak wskazuje sama nazwa, produkt jest oprawiany poprzez przeprowadzenie jednego lub kilku metalowych drutów lub zszywek przez poszczególne kartki i okładki, podobnie jak w przypadku zszywania dokumentów biurowych. Dwie najczęściej spotykane metody to szycie zeszytowe i szycie boczne.
W przypadku szycia zeszytowego zszywki przechodzą przez złam grzbietowy poszczególnych arkuszy, natomiast w przypadku szycia bocznego przechodzą one przez bok oprawy.

Szycie nićmi zapewniające największą wytrzymałość oprawy, to jednocześnie jedna z najstarszych i najdroższych metod. Polega na ułożeniu zadrukowanych i złamanych arkuszy w odpowiedniej kolejności, a następnie zszyciu na grzbiecie, zamiast ich sklejania lub łączenia zszywkami. Następnie przykleja się okładkę. Strony wewnętrzne są najpierw przycinane do wymaganego rozmiaru, zależnie od tego, czy okładka jest twarda czy miękka. Ten rodzaj oprawy polecamy do publikacji książkowych jak też oprawy prac dyplomowych